Selçuk’ta Halil Umut Meler açıklaması: Bu yumruk hepimize atıldı

Ankaragücü- Rizespor maçında Efes Selçuklu hakem Halil Umut Meler’in uğradığı saldırı sonrası ilçede faaliyet gösteren birçok sivil toplum örgütü ve yurttaşlardan da tepki yağdı.

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in çağrısıyla İstasyon Meydanı’nda toplanan sivil toplum kuruluşları temsilcileri de yapılan bu saldırıyı kınayarak tepkilerini dile getirdi.

Halil Umut Meler’in Efes Selçuk’un ve Türkiye’nin gururu olduğunu belirten Başkan Ceritoğlu Sengel, “Efes Selçuklu kardeşimiz FIFA Kokartlı Hakem Halil Umut Meler 11 Aralık’ta oynanan Ankaragücü- Rizespor Maçı’nın bitiminde Ankaragücü Kulübü Başkanı ve çevresindekiler tarafından saldırıya uğradı. Ev sahibi takım başkanının bu tavrı bu gece sadece Umut’a değil, spora ve sportmenliğe, futbol camiasına ve ülkemizin uluslararası itibarına zarar vermiştir. Bu aymazlığın, kanun ve ahlak tanımamazlığın cesareti ise son 20 yıldır ülkeyi yönetenlerin getirdiği hukuksuzluk ve kuralsızlığa olan teşvikinden kaynaklıdır. Bu saldırının yasal süreci için Halil Umut Meler’e her türlü hukuki desteği Efes Selçuk’tan sağlayacağız” dedi.

Şiddet karşısında tüm yurttaşlar adına kaygılandıklarını belirten Başkan Ceritoğlu Sengel; “Umut kentimizin çocuğu, hepimizin kardeşidir. Spordan sokaklara, trafikten evlerimize kadar ülkemizi sarmış şiddet ve kuralsızlık halinin bir yansımasını, ‘ne yaparsam yapayım yanıma kar kalır’ anlayışını tüm ülke canlı yayında gördü. Kanunların, kuralların herkes için olduğunu, kendini ayrıcalıklı gören, bir zihniyet tarafından korunduğu kollandığını hissedenlerin aklından geçen her şeyi gerçekleştirme ihtimalinden hep beraber kaygı duyuyoruz. Bugün artık hayatın her alanında ayyuka çıkmış şiddete karşı Efes Selçuk’ta yan yanayız ve bu duruşun tüm Türkiye’de karşılık bulmasını bekliyoruz. Artık bu ülkede huzuru, düzeni geçtik, can güvenliğini sağlanmasını çığlık atarcasına talep eder hale geldik. Şiddeti uygulayan maganda sevenler, bu ülkede vandalizmin geldiği noktayı hepimiz gösterdi. Şiddet hiçbir şekilde kabul edilemez ve hiçbir gerekçe de şiddetin karşılığı olamaz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x