Okullar ne zaman açılacak? Pazartesi okullar açılıyor mu? 2023-2024 eğitim öğretim yılı takvimi

2023 – 2024 Eğitim yılı için geri sayım başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 eğitim öğretim yılı takvimiyle önemli tarihleri paylaşmıştı. Takvime göre, birinci dönem 17 Kasım 2023 Cuma günü sona erecek.

Tüm sınıf ve kademelerde 11 Eylül’de başlayacak

Tüm sınıf ve kademelerde 2023-2024 eğitim öğretim yılı 11 Eylül’de başlayacak. Velilere yönelik okula uyum rehberi sunumu 11 Eylül Pazartesi yapılacak, ikinci gün aile ve çocuklara okulun iç ve dış ortamı tanıtılacak, kalan üç günde ise rehberlik uygulamalarına yönelik çocuklarla etkinlikler yapılacak.

Ortaokullara yönelik rehberlik uygulamaları 11-15 Eylül’de

Ortaokul 5’inci sınıfa başlayacak öğrenciler ve ailelerin katılacağı rehberlik uygulamaları 11-15 Eylül’de gerçekleştirilecek.
Uyum haftasında ortaöğretim kurumlarında eğitim öğretime başlayan hazırlık ve 9’uncu sınıf öğrencileriyle velileri, eğitim öğretim dönemi başlamadan önce öğrenim görecekleri okul hakkında bilgilendirilecek.

Ayrıca bu bir haftalık dönemde, öğrencilerin yeni girdikleri okul ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunacak becerilerin kazandırılması ve okula aidiyet duygusunun geliştirilmesi hedeflendi. Liseye başlayan öğrenciler ve velileri için de etkinlikler planlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x