Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Şahin, boykot kararını açıkladı

İsrail’in, Filistin’e yönelik yaklaşık 1 aydır devam eden bombardımanı nedeniyle dünyanın birçok yerinden yaşanan insanlık dramına sessiz kalınmazken, Gaziantep Büyükşehir de İsrail’e karşı tepkisini gösterdi.

Bu çerçevede Büyükşehir Belediyesi, İsrail’in saldırılarını boykot etmek için başta Merkez Mutfak Sanatları Merkezi (MSM), Erikçe MSM, Udma Peynir Müzesi, Rayiha Baharat Müzesi ve belediyeye bağlı tüm sosyal tesislerde İsrail’in gıda ürünlerinin satışı durduruldu.

Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı bu kararı duyurması üzerine sosyal mecralardan gelen destek de gecikmedi. Bu bağlamda birçok vatandaş, Gaziantep Büyükşehir’in İsrail’e karşı tutumunu diğer belediyelerinde göstermesi gerektiğini savundu, çağrıda bulundu.

FATMA ŞAHİN’DEN AÇIKLAMA

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Gaziantep Büyükşehir’e ait tüm tesislerde, sosyal marketlerde İsrail’in Filistin’de, Gazze’de, Kudüs’te, Mescid-i Aksa üzerinde uyguladığı zulmün yanında yer alan markaların ürünlerine yer yok. Zulme ve haksızlığa karşı duruşumuzu sürdürüyoruz” açıklamasıyla video yayımladı. 

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x