Asla yedinci kattan yüksek bir daire satın almayın: Amerikalı bilim insanları nedenini açıkladı…Evin hangi katı en güvenli ?

Hangi katlar yaşamak için en iyisi olarak kabul edilir?
Pek çok araştırmadan sonra Amerikalı bilim insanları, yaşamak için en iyi dairelerin 1. ve 7. katlar arasında yer alan daireler olduğu sonucuna vardılar. Ancak üst katlarda yaşamak tehlikeli olabilir. Bunun nedeni Dünya’nın manyetik alanında yatmaktadır. Yükseklik arttıkça zayıfladığı biliniyor, dolayısıyla kardiyovasküler, bağışıklık ve sinir sistemleri üzerinde daha fazla stres oluşma riski var.
Hangi zeminler yaşamak için en iyisi olarak değerlendiriliyor
Bir apartmanda yedinci katın üstünde yaşamaya karşı olan bir diğer argüman da sakinlerin yüksek düzeyde elektromanyetik radyasyona maruz kalmasıdır. Ev aletleri ve kablolar her yükseklikte aynı şekilde çalışsa da betonarme yapı elektromanyetik dalgaların geçişini engeller. Bu nedenle dairenin tüm alanı boyunca dolaşırlar. Arka planın bir kısmı tam olarak üst katlara verilmiştir.

Tıbbi istatistiklere göre, yüksek katlarda (yedinci katın üstünde) yaşayan insanlar daha sık hastalanıyor. Migren ve depresif bozukluk vakaları rapor edilmiştir. Doktorlar ayrıca titreşimlerin vücut üzerindeki olumsuz etkilerinden de bahsetmektedir. Tipik olarak gökdelenlerin üst katları insanlar tarafından neredeyse fark edilemeyecek şekilde sürekli titreşim halindedir. Ancak bu nedenle tuhaf, yoğun kaygı duyguları ortaya çıkıyor.

Çevrecilerin iddiaları da haklı. Yedinci katın üstündeki havanın daha kirli olduğunu iddia ediyorlar. Fabrikalar ve fabrikalar aracılığıyla, içinde (yerden 30 metre yükseklikten ve üstünden) zararlı maddeler birikir ve izin verilen norm seviyesini önemli ölçüde aşar. Özellikle küçük çocukları ve yaşlıları olan ailelerin bu tür katlarda yaşaması tehlikelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x